Trupele finaliste și programul complet la POSADA ROCK 2018!

Juriul, format din Lenti Chiriac, Alex Revenco, Andy Ionescu, Bogdan Prundeanu, Răzvan Brăileanu, Denis Uţă și Bogdan Ștefan Trîmbaciu, a selectat următoarele formații care vor cânta în FINALA de la Câmpulung Muscel:

✔️ Alpha Q (Sibiu)
✔️ Divided By Perception (Cluj-Napoca)
✔️ GAV (Cluj-Napoca)
✔️ Lion’s Roar (Cluj-Napoca)
✔️ Lucky Thirteen (Brașov)
✔️ Machiavellian God (București)
✔️ MBP – Mihai Barbu Project (București)
✔️ Ohhimark (București)
✔️ Tenebres (Iași)
✔️ The Wax Road (Ungheni – Republica Moldova)

În consecință, PROGRAMUL COMPLET al celor trei zile de festival va fi următorul:

🎸 Vineri, 31 august:

Concurs:
16:00 MBP – Mihai Barbu Project (București)
16:30 Lucky Thirteen (Brașov)
17:00 Ohhimark (București)
17:30 Machiavellian God (București)
18:00 Lion’s Roar (Cluj-Napoca)

Recitaluri:
19.00 – 20.00 Magica
20.30 – 22.00 ROYAL HUNT
22.30 – 24.00 Stratovarius

🎸 Sâmbătă, 1 septembrie:

Concurs:
16:00 GAV (Cluj-Napoca)
16:30 The Wax Road (Ungheni – Republica Moldova)
17:00 Alpha Q (Sibiu)
17:30 Tenebres (Iași)
18:00 Divided By Perception (Cluj-Napoca)

Recitaluri:
18:30 – 19:00 Gray Matters
19.30 – 20.00 Yellowcake
20.30 – 22.00 Luna Amara (OFFICIAL)
22.30 – 24.00 Ugly Kid Joe

🎸 Duminică, 2 septembrie:

Gala laureaților:
15:30 Decernare premii
16:00 Recital locul III
16:30 Recital locul II
17:00 Recital locul I
17:30 Recital Marele Premiu

Recitaluri:
18.30 – 19.30 Last Hope
20.00 – 21.30 E.M.I.L.
22.00 – 23.30 Dog Eat Dog

La preselecția pentru concursul Posada Rock s-au înscris anul acesta 29 de formații dintre care au fost selectate 10.

Rugăm formațiile calificate în finală să transmită până mâine, 10.08.2018, la contact@posadarock.com, raiderul tehnic, stage plot-ul și numărul exact de persoane care se vor deplasa la Câmpulung.

Deasemenea, vă rugăm să citiți cu atenție regulamentul concursului (în special detaliile legate de cazare, transport, mod de desfășurare, etc.) la www.posadarock.com.

Mulțumim tuturor formaților participante și felicitări celor calificați în finală.🤘

Trupele finaliste și programul complet la POSADA ROCK 2018!

Juriul, format din Lenti Chiriac, Alex Revenco, Andy Ionescu, Bogdan Prundeanu, Răzvan Brăileanu, Denis Uţă și Bogdan Ștefan Trîmbaciu, a selectat următoarele formații care vor cânta în FINALA de la Câmpulung Muscel:

✔️ Alpha Q (Sibiu)
✔️ Divided By Perception (Cluj-Napoca)
✔️ GAV (Cluj-Napoca)
✔️ Lion’s Roar (Cluj-Napoca)
✔️ Lucky Thirteen (Brașov)
✔️ Machiavellian God (București)
✔️ MBP – Mihai Barbu Project (București)
✔️ Ohhimark (București)
✔️ Tenebres (Iași)
✔️ The Wax Road (Ungheni – Republica Moldova)

În consecință, PROGRAMUL COMPLET al celor trei zile de festival va fi următorul:

🎸 Vineri, 31 august:

Concurs:
16:00 MBP – Mihai Barbu Project (București)
16:30 Lucky Thirteen (Brașov)
17:00 Ohhimark (București)
17:30 Machiavellian God (București)
18:00 Lion’s Roar (Cluj-Napoca)

Recitaluri:
19.00 – 20.00 Magica
20.30 – 22.00 ROYAL HUNT
22.30 – 24.00 Stratovarius

🎸 Sâmbătă, 1 septembrie:

Concurs:
16:00 GAV (Cluj-Napoca)
16:30 The Wax Road (Ungheni – Republica Moldova)
17:00 Alpha Q (Sibiu)
17:30 Tenebres (Iași)
18:00 Divided By Perception (Cluj-Napoca)

Recitaluri:
18:30 – 19:00 Gray Matters
19.30 – 20.00 Yellowcake
20.30 – 22.00 Luna Amara (OFFICIAL)
22.30 – 24.00 Ugly Kid Joe

🎸 Duminică, 2 septembrie:

Gala laureaților:
15:30 Decernare premii
16:00 Recital locul III
16:30 Recital locul II
17:00 Recital locul I
17:30 Recital Marele Premiu

Recitaluri:
18.30 – 19.30 Last Hope
20.00 – 21.30 E.M.I.L.
22.00 – 23.30 Dog Eat Dog

La preselecția pentru concursul Posada Rock s-au înscris anul acesta 29 de formații dintre care au fost selectate 10.

Rugăm formațiile calificate în finală să transmită până mâine, 10.08.2018, la contact@posadarock.com, raiderul tehnic, stage plot-ul și numărul exact de persoane care se vor deplasa la Câmpulung.

Deasemenea, vă rugăm să citiți cu atenție regulamentul concursului (în special detaliile legate de cazare, transport, mod de desfășurare, etc.) la www.posadarock.com.

Mulțumim tuturor formaților participante și felicitări celor calificați în finală.🤘