TRUPELE FINALISTE și PROGRAMUL COMPLET la POSADA ROCK 2019!

Juriul, format din Laurentiu Lenti Chiriac, Alex Revenco, Andy Ionescu, Bogdan Prundeanu, Răzvan Brăileanu, Denis Uţă și Bogdan Ștefan Trîmbaciu a selectat următoarele formații care vor cânta în FINALA de la Câmpulung Muscel:

✔️ Alister Mars (Bălți – Republica Moldova)
✔️ Apa Sîmbetii (București)
✔️ BUSOLA (Chișinău – Republica Moldova)
✔️ Carousel (Cluj-Napoca)
✔️ Drive Your Life (Varna – Bulgaria)
✔️ Eat Your Heart (Cluj-Napoca)
✔️ Kite To Knowhere (București)
✔️ Rancorum (București)
✔️ Underwaves (Brașov)
✔️ Unity of Opposites (Arad)

În consecință, PROGRAMUL COMPLET al celor trei zile de festival va fi următorul:

🎸 Vineri, 30 august:

Concurs:
16:00 Rancorum
16:30 Underwaves
17:00 Apa Sîmbetii
17:30 Unity of Opposites
18:00 Carousel

Recitaluri:
19.00 Focuri
20.00 The Price
21.00 Wheel
22:30 Soen

🎸 Sâmbătă, 31 august:

Concurs:
16:00 Kite To Knowhere
16:30 BUSOLA
17:00 Alister Mars
17:30 Drive Your Life
18:00 Eat Your Heart

Recitaluri:
19.00 Evil Invaders
21.00 Entombed A.D.
23.00 Tiamat

🎸 Duminică, 1 septembrie:

Gala laureaților:
15:30 Decernare premii
16:00 Recital locul III
16:30 Recital locul II
17:00 Recital locul I
17:30 Recital Marele Premiu

Recitaluri:
18.30 GOD The Barbarian Horde
20.00 Diamond Head
22.00 Moonspell

La preselecția pentru concursul Posada Rock s-au înscris anul acesta 43 de formații dintre care au fost selectate 10.

👉 Rugăm formațiile calificate în finală să transmită până vineri, 2.08.2019, la contact@posadarock.com, raiderul tehnic, stage plot-ul și numărul exact de persoane care se vor deplasa la Câmpulung.

👉 De asemenea, vă rugăm să citiți cu atenție regulamentul concursului (în special detaliile legate de cazare, transport, mod de desfășurare, etc.) la www.posadarock.com.

Felicitări tuturor formaților participante și succes celor calificate în finală!

TRUPELE FINALISTE și PROGRAMUL COMPLET la POSADA ROCK 2019!

Juriul, format din Laurentiu Lenti Chiriac, Alex Revenco, Andy Ionescu, Bogdan Prundeanu, Răzvan Brăileanu, Denis Uţă și Bogdan Ștefan Trîmbaciu a selectat următoarele formații care vor cânta în FINALA de la Câmpulung Muscel:

✔️ Alister Mars (Bălți – Republica Moldova)
✔️ Apa Sîmbetii (București)
✔️ BUSOLA (Chișinău – Republica Moldova)
✔️ Carousel (Cluj-Napoca)
✔️ Drive Your Life (Varna – Bulgaria)
✔️ Eat Your Heart (Cluj-Napoca)
✔️ Kite To Knowhere (București)
✔️ Rancorum (București)
✔️ Underwaves (Brașov)
✔️ Unity of Opposites (Arad)

În consecință, PROGRAMUL COMPLET al celor trei zile de festival va fi următorul:

🎸 Vineri, 30 august:

Concurs:
16:00 Rancorum
16:30 Underwaves
17:00 Apa Sîmbetii
17:30 Unity of Opposites
18:00 Carousel

Recitaluri:
19.00 Focuri
20.00 The Price
21.00 Wheel
22:30 Soen

🎸 Sâmbătă, 31 august:

Concurs:
16:00 Kite To Knowhere
16:30 BUSOLA
17:00 Alister Mars
17:30 Drive Your Life
18:00 Eat Your Heart

Recitaluri:
19.00 Evil Invaders
21.00 Entombed A.D.
23.00 Tiamat

🎸 Duminică, 1 septembrie:

Gala laureaților:
15:30 Decernare premii
16:00 Recital locul III
16:30 Recital locul II
17:00 Recital locul I
17:30 Recital Marele Premiu

Recitaluri:
18.30 GOD The Barbarian Horde
20.00 Diamond Head
22.00 Moonspell

La preselecția pentru concursul Posada Rock s-au înscris anul acesta 43 de formații dintre care au fost selectate 10.

👉 Rugăm formațiile calificate în finală să transmită până vineri, 2.08.2019, la contact@posadarock.com, raiderul tehnic, stage plot-ul și numărul exact de persoane care se vor deplasa la Câmpulung.

👉 De asemenea, vă rugăm să citiți cu atenție regulamentul concursului (în special detaliile legate de cazare, transport, mod de desfășurare, etc.) la www.posadarock.com.

Felicitări tuturor formaților participante și succes celor calificate în finală!

Abonați-vă la Newsletter-ul nostru

Abonați-vă la newsletter-ul nostru pentru a primi cele mai recente știri și informatii de la echipa noastră.

Felicitări! V-ați abonat la Newsletter

X